סטיילינג לצילומים - סטייליסטית אישית - יוליה אוסטרובסקי

איך לפתח סטייל אישי

צילום מקצועי

האם צריך אותו בכלל?

מהו סטייל אישי

אתחיל ישר מהסוף. סטייל זהו אינו סיפור על בגדים. זה יותר על הקשר עם עצמי הפנימי ועל האני מאמין שלי. מי אני ומה אני? אלו חיים אני חייה? אילו מסרים אני רוצה לשדר לעולם? 

מישהו שאת מגדירה אותו לבוש בסטייל לא בהכרח לובש עליו כל הטרנדים האחרונים, אבל לרוב נשאר נאמן לאסתטיקה האישית שלו. הסגנון האישי נועד לפתח תחושת העצמי ולא בכדי להיות שדרן טרנדים.

כיוצא בזה חיפוש אחרי הסטייל – זהו תהליך אישי. תהליך זה יכול להיות מלווה בעזרה מקצועית של סטייליסטית. אבל.. גילוי נאות – עבודת סטייליסטית פורייה יותר כאשר ישנה מעורבות אישית גבוהה של הפציינטית, מה שנקרא. חלק מהעבודה עליך לבצע באופן עצמאי רק מהסיבה אחת: את מכירה את עצמך הכי טוב!

סטייל אישי אינו נולד בכוח הקסמים, אלא בחקר ולימוד.. עצמי.. רוצה להבין איך לפתח סטייל אישי שישקף את העולם הפנימי, ישפר את הביטחון העצמי ויענה על צרכים יומי יומיים בו זמנית?

סטיילינג לצילום לוק בוק - סטייליסטית אישית - יוליה אוסטרובסקי

אם כן, יש לי שתי חדשות בשבילך

1. קודם כל כבר יש לך סטייל!

הרי את יודעת לבחור דגמים מסוימים במחשבה שזה מה שהכי הולם, את נוטה לבחור לוקים דומים ביום יום. אולי זה קורה אוטומטית בלי להשקיע הרבה מחשבה, אבל זה בוודאות שם.

2. פיתוח סטייל אישי מצריך מעורבות אישית!

אם אתן פוגשות נשים וגברים לבושים בסטייל, דעו שהם נראים ככה בדיוק מהסיבה שהם משקיעים זמן, כסף ותשומת הלב לענייני הסטייל ולא בגלל שהם נולדו עם טעם טוב. 

סטיילינג לוק בוק - סטייליסטית אישית - יוליה אוסטרובסקי

כאשר השלמת עם שתי העובדות האלה, צעד חשוב הבא בניית הסגנון האישי הוא לעבוד בשיטתיות. 

לפניך השיטה הבסיסית שתתאים לכל אחת ואחד מכם: 

כיצד למצוא את הסטייל האישי שלך ב 5 צעדים

1. לדעת מה מה את אוהבת

הולכת לפינטרסט מקלידה בחיפוש street style 2021, שומרת תמונות שאהבת. התבונני היטב בתמונות בגלריה, תפרקי את הלוקים לפריטים, נסי להבין מה הם הפריטים שהכי דיברו אלייך. תתפלאי לגלות כמה מוטיבים ודגמים חוזרים תגלי בבחירות שלך. 

2. “לראות את המטרה”

מהם הבגדים מתוך גלריית הנבחרים שאת יכולה באמת לשלב בחיי יום יום שלך ולעשות זאת בקלות?

סטיילינג לצילום - לוק בוק - סטייליסטית אישית - יוליה אוסטרובסקי

3. מהן הגזרות העדכניות להיום?

מידע חשוב לבניית ארון מודרני. גם אם את בקטע של וינטאג – השיק המיוחד נמצא במשחק הג’אגלינג בין סגנונות שונים ולא בסטייל מסוים pure. על מנת להבין מה באופנה ניתן להיעזר בבלוגריות אופנה או אישיות האהובים/ות שאת הסטייל שלהם את חובבת, לשכור שירותי סטייליסטית או לחילופין לברור מידי פעם במגזין הדיגיטלי של vogue. על הטרנדים יש מה ללמוד גם מעבודת הסטייליסטים של פלטפורמות  מפורסמות לקניות עולמיות, כמו farfetch

סטיילינג לצילומים

4. מה הולם, מתאים ומקשט
ספציפית אותך

התאמת צבעים בבגדים לפי גוון העור

אילו צבעים מאירים את פנייך, מה הגזרות מתאימות למבנה הגוף שלך, מהם הבדים שהולמים את הנפחים והפרופורציות אישיות שלך, מה האורך הנכון בחצאית מהו הג’ינס האולטימטיבי – כל השאלות הללו כדאי ללמוד ולהבין רק פעם אחת ולהשתמש בידע הזה ניתן כל החיים. 

התאמת בגדים לפי מבנה הגוף

מידע רב על נפחים פרופורציות במבנה הגוף שלך קבלי רק אם תרצי להתבונן בו. לדוגמא, הדרך הקלה לבחור אורך נכון של השמלה היא להצמיד פיסת בד או מטפחת לגוף כאשר את עומדת מול המראה ולהתחיל להרים מאורך מקסי צפונה עד שחושפים את החלק היפה של שוק. ככל שהשוק עגלגלה טריק זה רלוונטי יותר – בנקודה שבה הרגל מתחילה להתרחב מומלץ לקצר! 

טיפ סטיילינג אישי:

לרוב הנשים יש מין עיכול  פיזיולוגי פנימי מאחורי הברך ושם נמצא החלק הצר והיפה של הרגל, לפיכך אורך ישר אחרי הברך הולם את רוב הנשים. 

5. בניית לוקים יפים למלתחה הקיימת שלך

אלו לוקים אפשר לבנות בהשראת פינטרסט, ובהתייחס למלתחה הקיימת ואיך עושים את זה? 

כפי שתיארתי – הדרך לימוד עצמי היא ניסוי ותהייה. התבונני במראה, תצמידי מטפחות צבעוניות לפנים, תביני אילו גוונים מאירים אותם ואילו מדגישים את השחור מתחת לעיניים, מהם אזורים האהובים בגופך ואיך היית רוצה להדגיש אותם. שחקי עם הבגדים שלך בהשראת לוקים מפינטרסט. ייתכן ותגלי שיש לך פריטים דומים בארון, אך לפני כן לא חשבת לשלב אותם ביחד..

לוק בוק - סטיילינג באוסטריה - סטייליסטית אישית - יוליה אוסטרובסקי

למצוא את  הסטייל האישי בחמישה הצעדים

למצוא את  הסטייל האישי אי שם בהצטלבות בין חמשת הצעדים.. זו שיטה שחופרת תלם מתוך תובנות וניסיונות אישיות. היא איננה מגבילה אותך לבחירת סטייל מסוים לכל החיים, אלא מאפשרת לך לגלות את עצמך כל פעם מחדש, להרגיש ולהיות שונה, להביע את עצמך טיפה אחרת, ואף לעלות ב”דרגת קושי אופנתי” בסיבוב הבא.

לתחזק את ארון בשיטתיות

נסי בעצמך לתחזק את ארון בשיטה זו. גלי כי לאחר שינויים מינוריים במלתחה לא יאחרו לבוא השינויים הרצויים בתחומי חיים נוספים. 

ייעוץ סטיילינג אישי

לצאת משגרת הסטייל שלך

אם בא לך לצאת משגרת הסטייל שלך, אך את מתקשה לחשב מסלול מחדש באופן עצמאי,  אשמח ללוות אותך בתהליך סטיילינג אישי הכולל כל הפרמטרים המוזכרים לעיל והמלצות לפריטים ואביזרי אופנה קונקרטיים הנמצאים ברשתות אופנה מוכרות, מוזמנות ליצור איתי קשר במייל או בווטסאפ.

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!