מה אומרת עלינו החליפה שלנו?

ואיך ללבוש חליפות גם בקיץ?

היסטוריה וקוד לבוש

היום הגבר והאישה מחזיקים במעמד זהה, וזה נכון גם באופנה. נשים לובשות חליפת מכנסיים מחויטת או טוקסידו לערב, אולם הדומיננטיות שלהן ניכרת בייחוד בחליפות הגבריות שנלבשות למשרד. בדומה לשפת גוף, גם הבגדים שלנו מעבירים מסרים. בגד משדר סטטוס ואישה שלובשת חליפות מעוניינת לשדר עוצמה וכוח, רצינות וסמכות, לפני שהיא בכלל פוצה את פיה.

בשנים האחרונות עברו קודים של לבוש טרנפורמציה חיובית לצרכן אופנה מין השורה. חל שינוי עם דגש על נוחות, אוניברסליות, יוניסקס, טרנד למראה פחות רשמי, לא מתאמץ, אך עדיין אסוף, מאורגן ואינטלגנטי.

לקוחות שלי מעולם העסקים המרבות בנסיעות לחו"ל ובפגישות עסקיות, מעדיפות ללבוש חליפות המשלבות ז'קט וחצאית. חליפה מסוג הזה מאפשרת להן להישאר רשמית וסולידית מחד גיסא, ונשית וייצוגית מאידך.

חליפה עם חצאית
חליפה עם חצאית

לעומתן, מרבית נשות העסקים ונציגות מקצועות אחרים בארץ דבקות במכנסיים דווקא, כיוון שהן מרגישות שחליפת חצאית תבגר אותן.

לוק אלגנטי
לוק אלגנטי

בנוף העירוני חליפה תחמיא במיוחד לנשים דינאמיות שעובדות במגוון תחומים אבל צריכות להופיע במראה פורמלי כלשהו. אפשר למצוא חליפות שמשלבות הוייב הגברי עם נגיעות נשיות עדינות. לעיסוקים חופשים, נופש או לימודי יוגה מציעה חליפה בסטייל משוחרר ולא מחייב.

טיפ סטיילינג: ממליצה ללבוש את החליפה שלכן עם פריטים צפויים פחות, למשל, טופ גזור או גופיית סבא, חזיית ספורט, חולצת פולו או סריג דקיק.

למה כדאי לבחור בחליפה?

חליפה כשמה מכילה בתוכה לפחות שני פריטים. זהו היתרון הראשון שלה! מזמינה אותכן לחקור את כולם.

1. לוק שלם – טוטל לוק

שני פריטים שיכולים להרכיב יחד לוק שלם. ללא מאמץ כבר קיבלתן אאוטפיט אחד לפחות שיש להתאים לו רק אקססוריז. תסכימו איתי – לחליפה יש יתרון על חצאית או חולצה בנפרד. מה גם שניתן להשתל כל חלק בפני עצמו בלוקים אחרים.

טוטל לוק
טוטל לוק

2. אפקט לגובה – מחמיא לנמוכות

חליפה בין אם היא חלקה, בעלת הדפס או צבעונית, יוצרת טוטל לוק לאורך, מה שמאוד מחמיא לנמוכות, ותורם אפקט לגובה לכל סוג של מבנה הגוף. לכן, אם אתן רוצות להיראות גבוהות ואסופות נצלו לטובתכן את הטריק עם טוטל לוק באותם גוונים של צבע.

טוטל לוק - טיפים לנמוכות
טוטל לוק – טיפים לנמוכות

3. לקנות חכם

לחסוך בהוצאות מיותרות

העדפת חליפה בתכנון הקניות מאפשרת לצמצם את אותה רשימת הקניות. במקרה שלי מדובר בחצאית וחולצה, כאשר אני יכולה לנצל אותן ללוק של שמלה או להפריד ביניהן על ידי טופ מינימליסטי ולקבל לוק שונה. או לחילופין, להפריד בין שני החלקים לגמרי ולהרכיב עם כל חלק בנפרד אין ספור לוקים נוספים, שונים בסטיילי נג ובתכלית מהלוק עם שמלה ראשונית שתיארתי. במילים האחרות, חליפה אחת מאפשרת גיוון עצום ובכך יכולה לחסוך לכן בחיפוש הפריטים נוספים.

SUIT
SUIT

4. להשיג מראה טרנדי אלגנטי לא מתאמץ

מיותר לציין כי חליפה תמיד נראית מעט יותר אלגנטית משילוב מכנס וחולצה או חצאית וחולצה.

חליפת קיץ
חליפת קיץ

בבחירת חליפת מכנסיים עשויה להתעורר השאלה: עם מה ללבוש אותה? כיום, חולצות מכופתרות מוקפדות איבדו את הרלוונטיות שלהן בשילוב עם החליפה. על מנת להפוך חליפה למראה טרנדי לא מתאמץ, ממצילה לשדך אותה עם טופ מינימליסטי, אולי אף מעט פרובוקטיבי. לדוגמא, חלק עליון בסגנון הלבשה תחתונה. במקרה זה נוצר איזון הרמוני בין פתיחות ואיפוק. חולצה עם מחשוף עמוק וחולצה מבד שקוף תוסיף עניין וטקסטורה ללוק כולו.

המלצות לבחירת החליפה לקיץ ישראל

כיום הטרנד הוא לשלב בין סגנונות שונים ולהרכיב לוקים אקלקטיים אשר מחברים יחד פריטים לא קשורים למראית עין. טישרט חלק או מודפס, טופ בסריגה סבתאית, גופיית סבא ואף מטפחת קשורה בצורת חזיה. בעלות חזה קטן יכולות לנצל את היתרון וללבוש חליפה ללא טופ בכלל. לאור הקונטרסט עם הוייב הגברי שטמון בחליפה קלאסית, על גוף ערום היא תיראה חושנית במיוחד.

אאוטפיט חליפה ליום יום

חליפה ליום יום
חליפה ליום יום

המלצת סטיילינג שלי – חליפת פישתן ברמודה + חולצה +סנדל על פלטפורמה גסה – אאוטפיט אופטימלי וידידותי לקיץ ישראלי.

חליפה ליום יום
חליפה ליום יום

מאחר ואנו חיים בתנאי חום קיצוניים רוב ימי הקיץ, אפשר לתאר את החליפה כשני חלקים של אותו סט בגדים – חצאית קפלים ואפודה, חולצה משחוררת ושורט ברמודה, גאקט עם שרוול קצר וחצאית מינימליסטית. חליפה שלך לשעות הפנאי, צבעונית , מודפסת או חלקה, עשויה להעשיר את המלתחה בלוקים מגוונים ומגניבים לקיץ.

אאוטפיט חליפה לשעות הפנאי

חליפה לשעות הפנאי
חליפה לשעות הפנאי
חליפה לשעות הפנאי
חליפה לשעות הפנאי

אאוטפיט חליפה לערב

חליפה לוק לערב
חליפה לוק לערבבגרסת חליפה לערב – הייתי בוחרת בשורט ברמודה + גאקט ללא שרוול, ארוך או קצר בהתאם למה שמחמיא למבנה גוף שלכן + כפכף/סנדל על עקב נמוך עם רצועות דקות.

חליפה לוק ערב
חליפה לוק ערב

מקווה שעזרתי לכן לגלות את כוחה של החליפה ואיך היא מטיבה עם החיים המודרניים של אישה עובדת, בין אם תבחר בחליפה כאופן לבוש לעבודה, לבין אם חליפה תשמש אותה לשעות הפנאי. כל אחת יכולה למצוא את החליפה שתתאים לה, בהתאם לתכלית, אופי, מצב הרוח.

לטיפים לבניית מלתחה חכמה לחצו כאן https://www.yuliaostrovsky.com/services/wardrobe-makeover/

לטיפים סטיילינג לבחירת תיק לחצו כאן https://youtu.be/EXk9Dp3apmg

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!