סוף עונה באופנה

סוף עונה באופנה – איך לא ליפול קורבן בקניות? 5 טיפים לקניה חכמה ושווה לארון הבגדים

איך לא ליפול קורבן בתקופת מכירות סוף עונה כשהמחירים נראים כל כך אטרקטיביים?

מכירות סוף עונה זוהי הזדמנות נהדרת לרכוש פריטי אופנה נחשקים במחירים נוחים. יחד עם זאת, לעיתים ירידה במחירים גורמת לנו לקנות בגדים ללא היסוס ובלי להפעיל שיקול דעת. האם אנחנו באמת זקוקות לבגד זה או אחר, האם הוא משלתלב עם הבגדים האחרים בארון, מתי נלבש אותו.. ירידה ברמת המחירים משמחת אותנו אפריורי ויוצרת דחף לקניה אמוציונלית יותר מאשר הרציונלית. בואו נבחין יחד מה הם סימני היכר לקניה הבאמת שווה עבור המלתחה שלכן.

סדר בארון

הנחת היסוד שלי שאתן מתכננות את הקניות שלכן, הן מבחינת התוכן והן התקציב. השלב הראשון שיעזור לכן לעשות סדר בראש ולבנות את רשימת הקניות שלכן הוא סידור הארון. אז נניח שעשיתן סדר בארון, הבנתן מה חסר להשלמת המלתחה ואף הוספתן את הבגדים הרצויים לרשימת הקניות לעתיד.

סידור הארון

תכנון תקציב הקניות

הינה העתיד הגיע או החלה מכירת סוף עונה, ואתן מעוניינות לנצל את מומנטום לקנות את הפריט הנחשק. זהו השלב שבו כדאי לקבוע את תקציב לקניות. הדבר יעזור לכן לא לאבד אשתונות ולשמור על מסגרת, במיוחד במכירות סוף עונה.

תיכנון תקציב הקניות

טיפים לקנייה חכמה או נחוצה

טיפ סטיילינג מס’ 1

תשאלו את עצמכן האם הייתן רוכשות את הבגד במחירו המלא? אם הייתן מוכנות לשלם את כל הסכום, סביר להניח שהבגד אכן נחוץ למלתחה שלכן. אם הגורם הקובע בקנייה הוא רק המחיר האטרקטיבי של הבגד, יש מצב שאפשר להסתדר גם בלעדיו.

סוף עונה באופנה

טיפ סטיילינג מס’ 2

אם הבגד אינו נמצא ברשימת הקניות שלכן, אבל הוא מאוד קורץ לכן, תשאלו את עצמכן האם הוא משתלב לפחות עם שניים שלושה בגדים אחרים שכבר נמצאים בארון שלכן. וזה כדי שלא תצטרכו בסוף לרכוש מלתחה שלמה רק לכבודו.

** לעזרתכן דוגמא של שמלה 1 עם 10 לוקים ושילובים שונים:

https://www.yuliaostrovsky.com/blog/fashion-styling-lifestyle/one-dress-many-ways-to-wear/

שמלה אחת – לוקים שונים

טיפ סטיילינג מס’ 3

קבעתן תקציב לקניות? נהדר! שקלו את האפשרות “לעלות” ברמת המותגים אותם אתן רגילות לקנות. ייתכן בתקציב לשכן אפשר להתחדש בפריטי אופנה ברמת איכות נדירה במחיר סביר. שווה להשקיע זמן בחיפוש אחרי מותגי אופנה חדשים ובהכרת מעצבים מקומיים. הדבר יסייע להרחיב את מנעד האפשרויות לקניות שוות ונחוצות לארון.

טיפ סטיילינג מס’ 4

ככל שבוחרים בגדים עם פחות DETAILS ומעט איבזור, כך הם פשוטים וקלים יותר לשילובים עם הפריטים האחרים בארון. פריטים בסטייל TIMELESS פחות בולטים לעין, לכן פחות זוכרים אותם. במילים אחרות, תשתמשו בהם יותר ולאורך זמן.

**דוגמאות לפריטים כאלה ניתן למצוא בכל הסרטונים בסגנון “בגד 1 – מספר לוקים“, בדומה לכאן:

טיפ סטיילינג מס’ 5

אם הארון שלכן גם ככה מתפוצץ מהבגדים, מכירות סוף עונה זוהי תקופה נהדרת להשקיע דווקא באקססוריז ואיבזרי אופנה. לדוגמא, נעליים או מגפיים שתספיקו לחרוש עליהן כבר בעונה הנוכחית וגם בעונות הבאות. חגורה שווה, תיק מגניב, עגילים שמתאימים לצבע העיניים שלכן – כל אלה יכולות להיות קניות כדאיות בתנאי שביררתן טוב טוב מה חסר לכן להשלמת לוקים עונתיים.

אקססוריז ואביזרי אופנה

לסיכום:

אפשר להנות ממכירות סוף עונה ו”לדוג” אוצרות אמיתיים לארון שלכן. קניה חכמה או נחוצה היא קניה מודעת אשר מתכננים אותה מראש, בטח בתקופת הסיילים. זהו תהליך של עבודה עצמית בענייני סדר, אירגון ומשמעת, אשר יסייע לכן למלא את הארון רק בבגדים שאתן באמת צכירות ואוהבות, יצמצם את מעגל הבגדים המיותרים המעמיסים על המלתחה ללא תועלת, ולבסוף , גם ישמור על התקציב מביזבוזים לא מתוכננים.

על רשת אופנה שווה במיוחד שנפתחה לאחרונה בישראל ניתן לקרוא כאן

https://www.yuliaostrovsky.com/blog/fashion-styling-lifestyle/fashion-news-other-stories/

רשת אופנה other stories &
רשת אופנה other stories &

הכתבה הבאה תסייע להבין במה בדיוק הייתן רוצות להתחדש

על טרנדים באופנה 2021-2022 אפשר לקרוא כאן:

טרנדים באופנה 2021-2022
טרנדים באופנה 2021-2022

התמונות נלקחו מאתר https://www.vogue.com/ https://www.pinterest.com/ VOGUE & PINTEREST

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!