סטיילינג לצילומים

מכנסי גאליפה – ממלחמה לאופנה

היסטוריה של מכנסי גאליפה

כמו הרבה פריטי אופנה מוכרים אחרים, גם מכנס גאליפה הגיע אלינו, אומנם בעקיפין, אך עדיין מהצורך הנוצר בגלל ובעת המלחמה. מכנסי גאליפה נושאות את שמו הממציא – גסטון אלכסנדר אוגוסט, מרקיז דה גאליפה. הוא היה קצין בכיר בצבא הצרפתי(1831-1870) ושירת בין היתר ברוסיה, מקסיקו ואלג’יריה. כאשר נפצע באופן חמור, חזר לצרפת לשיקום. לפני חזרתו לשירות הצבאי נעמד בפני דילמה – מכנסי מדים דאז היו צמודים מאוד לרגל. הפציעה מונעת ממנו להיראות כראוי במדים. אז מרקיז דה גאליפה ממציא מכנסיים בגזרה חדשה, מיוחדת במינה – עדיין צמודה לרגל באזור השוק ומתרחבת מאוד כלפי מעלה באזור הירך.

השראה לגזרה המיוחדת של מכנסי גליפה

השראה לגזרה המתרחבת לוקח מרקיז דה גאליפה ממכנסי שרוואלים הנפוצים בתקופה זו בלבוש אנשי צבא טוניסיה או אלג’יריה. הגזרה המתרחבת לפי מרקיז דה גאליפה נועדה להסתיר את העיוות לאחר פציעה בירך. לפי גרסה אחרת, המכנס החדש תפקידו היה להסתיר שקית לניקוז שתן אשר נאלץ להשתמש בו לאחר פציעה רצינית בבטנו. איך שלא יהיה, מכנס גאליפה הסתבר כי מאוד נוח ופרקטי לצורכי הצבא. גזרה רחבה בירך סיפקה נוחות מרבית ברכיבה על סוס. לא בכדי דגם מכנס גאליפה אומץ בהמשך לכל חיל הפרשים כמכנס מדים רשמי לצבא הצרפתי.

דרכם של מכנסי גאליפה ממלחמה לעולם אופנה

בשנות העשרים למאה הקודמת המכנס בגזרת גאליפה הופך להיות פופולרי ונפוץ גם בקרב נשים. אחת הסיבות העיקריות לפופולריות של מכנסי רכיבה, כפי שהוגדרו דאז, הייתה נוחות מקסימלית לפעילויות ספורט ושעות הפנאי. יתרון נוסף: מכנס בגזרת גאליפה מדגיש בצורה מופלאה את הרכיים העגלגלות, למי שיש, ומוסיף קצת נפח באיזור למי שאין)) החלק הצר בשוק מספק השליה ויזואלית לגובה וגורם לרגל להירראות חטובה.

טיפ לסטיילינג מכנסי גאליפה

מאוחר יותר מעצבי אופנה גדולים נהגו להשתמש בגזרה של מכנסי גאליפה ליצירת סגנונות ומגמות אופנה חדשות. למרות היותו פריט ליבוש גברי מובהק, בידיים של מעצבי על הוא הפך לסמל נשיות, אלגנטיות וקלאסיות. בפועל, הפך מכנס גאליפה לחלק מהמלתחה הנשית בכל רחבי העולם. כיום, מכנסיים בגזרה זו נחשבים לקלאסיקה אופנתית ומשמשים ליצירת מגוון סגנונות. אביזרים ונעליים שונים ישלימו את הלוק ויסייעו לו להיראות ייחודי בסגנון האישי שלך.

אם הטרנד קורץ לכן, לא חייבות לרכוש מכנס גאליפה מיוחד. ליצירת לוק בסטייל מכנסי גאליפה אפשר לנסות להשתמש במלאי מכנסיים שיש בבית. חשוב לבחור מכנס לא צמוד בירכיים כדי שייווצר נפח באיזור זה כשמכניסים רגל לתוך המגף הגבוה.

ועוד טיפ: כדאי שגם המגף לא יהיה צמוד מידי לשוק אלא יישאר אוויר בין הרגל לבין המכנס בתוך המגף. מגפיים שלכן לא חייבות להיות על עקב. מגף גבוה בסגנון רוכב סוסים אחלה אופציה לחובבות סוליה שטוחה.

אופנה ומלחמה | מכנסי גאליפה

התמונות בכתבה מ PINTEREST

לצילומי אופנה בשש אחרי המלחמה לחץ כאן

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!