סטייל כחול לבן

מגילת העצמאות במושגי האופנה

כאשר מדברים על אופנה מתארים בדרך כלל בגדים. נכון, אופנה היא גם סיפור על בגדים אבל לא רק.. באמצעות הבגדים אנחנו יכולות להביע את עצמינו, להעביר מסרים לעולם, לאהוב את עצמינו יותר. ביום מיוחד זה אני קוראית לכן לחשוב על אופנה במימד רחב וגלובלי. בואו נדבר על אופנה וסטייל במושגי יום העצמאות. נסו לדמיין כי אופנה היא סוג של ארץ וירטואלית שמאחדת תחת קורת גג אחת גברים ונשים מכל העולם על בסיס תשוקות אופנתיות שלהם, מחברת בין אנשים לפי אג’נדות, סגנונות או סטיילינג.

כחובבת ומלמדת אופנה, הינני מוקירה בה עולם מגוון ועשיר, המעודד את השונות ואת השוני, ממריץ חשיבה יצירתית ויוצר מעוף עתידני מפליא. כאזרחית גאה במדינת האופנה העולמית כותבת אני מגילת העצמאות במושגי אופנה וסטייל וכל מה שביניהם, כהוקרת תודה לצד התקווה הגדולה וההזדמנות לשינוי עבור כל אזרח.

מגילת העצמאות במושגים אופנתיים

1. הוקרת תודה לאופנה כתחום שמחבר בין בני אדם וקבוצות אנשים מכל העולם

אופנה עוברת לא מעט משברים בדומה לחברה כולה. אף על פי כל הסטיגמות הידועות, בעיניי אופנה דווקא מעודדת את השונות והשוני. האופנה מאפשרת לאנשים מרחבי עולם שונים להתאחד על בסיס תשוקות אופנתיות שלהם.

2. הוקרת תודה על המבחר האופנתי

מבחר רב של סגנונות פופולריים והיצע עצום בשוק הבגדים מאפשרים לנו חופש ביטוי עצמי ומימוש כל פנטזיה אפשרית בדרך ללהיראות כמו שאנחנו רוצות. מחד גיסא, האופנה היא משחק נהדר להביע את העצמינו. בכוח הסטיילינג הבגדים הופכים אותי למי שאני רוצה להיות באותו היום. מחר אולי ארצה להיות לרגע מישהי אחרת.. ומאידך, הבגדים הם גם האמצעי להשיג ביחטון עצמי ומקצועי. בגדים נכונים עשויים להעניק לנו תחושת ביטחון על בסיס ימו יומי.

העצמאות במושגי האופנה

3. הכרת הצורך בבחירה הנכונה

בזכות ואף על פי המבחר, מורגש הצורך לעשות בחירה אופנתית נכונה, השונה עבור כל אחת. ואיזה כייף שיש לנו את החופש לבחור ויש ממה לבחור!!

האחריות שמגיעה עם העצמאות

4. צריכה מודעת

בהתייחס למספרים העצומים של הבגדים הנזרקים או לא נלבשים מידי שנה בארונות הפרטיים שלנו, צריכה מודעת באופנה מקבלת תאוצה רבה כהד למשבר העולמי. הערכת עלות תועלת עבור רכישות אופנה חדשות או אלה שכבר נעשו תסייע לשמור על תקציב, שפיות ושיקול דעת.

5. בחירה מודעת

להכיר בקיום רשתות אופנה מהירה לצד מותגים עם אג’נדה לאופנה ברת קימא. להבין מה הבדלים ביניהם, לאילו מסרים יש לי חיבור אישי, מה עונה על צרכיי, על מה אני מוכנה לשלם. לעשות בחירה מתוך מודעות. אחת הדרכים לשמור על הסביבה היא לבחור פריטי אופנה מטקסטיל ממוחזר, בדים אורגניים, טבעיים, המתלכים עם הזמן. ככל שהבחירה שלכן נופלת על גזרות מינימליסטיות וצבעים שהולמים אותכן, כך הבגדים האלה הופכים להיות על זמניים ופריטי אופנה הללו ישמשו אותכן שנים.

אפשרות נוספת היא להתחדש בחנויות וינטאג’ וירידי יד שניה, במסיבה להחלפת הבגדים בין החברות. אוצרות אמיתיים ניתן למצוא בבוטיקים ושווקי וינטאג’ ויד שניה. פריטי אופנה נדירים באיכות של פעם שעשויים להקפיץ את המלתחה שלכן לרמה אופנתית אחרת.

קיימת אופציה של רכישת בגדים ממעצבי אופנה מקומיים, ישראלים בכלל וחיפאיים בפרט. זאת אפשרות שדורשת תקציב, אבל זה בעיקר עניין של החלטה. ההחלטה לתמוך בייצור כחול לבן ולהנות מאופנה משובחת שלא חוזרת על עצמה על כל בחורה שניה ברחוב.

6. אחריות לצריכת האופנה

אחריות לצריכת האופנה מוטלת על כל צרכן אופנה, בין אם הוא מודע לזה או לא. ובואו נסכם, כל עוד כולנו קונים בגדים, כולנו צרכני אופנה ברמה כזו או אחרת.

עשרת הדיברות במגילת העצמאות של סטייליסטית

1. להקנות הרגלי כביסה נכונים אשר שומרים על הבגדים

  2. לבחור בבגדים שנוצרו מבדים ממוחזרים או בדים שלא כוללים סיבים סינטטיים

  3. לבחור בבדים אורגניים/ממחוזרים/מעובדים 4ECO FRIENDLY

  5. לשנות את דעת הקהל לגבי אופנה אקולוגית

  6. למסור בגדים (אחרי סטיילינג לארון הלקוח) להחלפה, מכירת יד שניה, מחזור

  7. לבחור בעיצובים מעבר לזמן

  8. לבחור בפריטים בעלי אורך חיים רגשי

  9. להיות מדריך לעולם התומך בסביבה

  10. להקנות ללקוחות הרגלי קניה נכונים. קניה החכמה בשיטת הקפסולה מאפשרת גיוון רב למתלחה עם כמות בגדים מצומצמת.

  יום עצמאות שמח!

  שתמיד נהיה עצמאיות ושמחות בבחירות האופנתיות שלנו וביכלות לבטא את עצמינו גם דרך הבגדים.

  https://www.instagram.com/_tasha_flyash/ make up art by
  https://www.instagram.com/nataliakovler/ photo by

  לחובבות סטייל כחול לבן – כאן מרוכזות הופעות ולוקים ליום העצמאות.

  וידיאו: לוקים בסטייל כחול-לבן ליום העצמאות

  סוף עונה באופנה – איך לא ליפול קורבן אופנה בקניות? 5 טיפים לקניה החכמה והשווה לארון הבגדים

  סוף עונה באופנה
  סוף עונה באופנה

  בואו נדבר על סטייל

  תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!