טרנדים באופנה או להתלבש בסטייל

טרנדים באופנה או להתלבש בסטייל

איך להתלבש בסטייל למרות או בהתאם לטרנדים באופנה

קודם כל בואו נבחין בהבדל בין לרדוף אחרי טרנדים באופנה לבין להתלבש בסטייל. כדי להיראות עדכנית מוטב להתמצות בטרנדים, אבל ממש לא חייבים לאמץ את כולם. טרנדים באופנה באים והולכים, והסגנון נשאר. סטייל או סגנון לבוש אישי אינו תלוי באופנה. נכון, האופנה מכניסה אליו שינויים משמעותיים. ולמרות זאת, נשאר האדם בדרך כלל נאמן לאסטטיקה מסויימת. האסטטיקה הזאת מתורגמת לאופן הליבוש. הליבוש משקף את עולם הפנימי שלנו ואת היכולת להביע את עצמינו דרך הבגדים. הפעם אני רוצה לעזור לכן למצוא את העוגנים האופנתיים שלכן. אלה הם STYLEMAKERS – סוג של טריקים לסטיילינג. אלה יכולים להיות פריטי אופנה קונקרטיים או, לחילופין, אופן הליבוש. הטיפים הללו ייסעו לכן לגבש את הסגנון האישי ולבחור בגדים נכונים, המותאמים למושגים האישיים ליופי ושימושיים לחיי יום יום.

טרנדים האופנה – מהירים וארוכי טווח

טרנדים באופנה מתחלקים למהירים וארוכים. מהירים הם אלה שבין רגע ממלאים את כל הרשתות החברתיות בלוקים יפים עם אותו בגד | סגנון | גזרה | נעל | תיק | אקססוריז. כל פריט אופנה שמופיע מספיק פעמים בפיד שלנו הופך למזוהה. המוח שלנו מקשר ובצדק, את הויראליות של הפריט עם כיוונים חדשים באופנה. פריט, בגד או סגנון מסויים נהיה מזוהה כטרנד עצם העובדה כי כל בלוגריות האופנה כבר אימצו אותו לעצמן. הסוד הוא שבלוגריות אופנה צורכות את הטרנדים על מנת להישאר בצמרת. חשוב להן להיות המתווכות של אופנה גבוהה לעם. אישה נורמטיבית עשויה להטיל ספק בנוכחותם של נוצות, פאייטים ושסעים ומחשופים עמוקים בארון הפרטי שלה. פשיניסטה לעומת זאת, תמצא איפה לנצל בגד כזה גם כאשר הוא ירד מפסגת האופנה.

כדי להישאר נאמנה לעצמך ולא ליפול קורבן אופנה, השקיעי בטרנדים ארוכי טווח. כאלה שיישאר לכמה שנים ולא יחלפו בעוד חודשיים. טרנדים כאלה תומכים גם בגישה לאופנה איטית (SUSTAINABLE FASHION). באופן גלובלי, אורך החיים של הבגד תלוי בגזרה אקטואלית, צבע הולם אותך באופן אישי ואיכות טובה. בנוסף, בגדים ללא איבזור מיותר, בגזרות על זמניות משמשים בסיס טוב לכל מתלחה ומאפשרים לה ווריאביליות גבוהה בשילובים. לעומת זאת, פריטי אופנה סופר טרנדים חד פעמיים גורמים לביזבוז וריצות מיותרות. יוצא שאת קונה בגד בודד שצריך “לעבוד בשבילו” כדי שהוא יהיה לביש. לדוגמא, לשנות לו גזרה, לקנות בגדים נוספים על מנת לספק לו בני זוג הולמים. כל אלה הופכים את קניות לביזבוז. אני מציעה להשקיע בבגדים. במילה להשקיע טמונה לא רק המשמעות הכלכלית אלא גם המחשבה אילו בגדים צריכים להיכנס לארון ועל אילו אפשר לוותר בקלות.

ואגב, אין היום בגד קונקרטי שאם נקנה אותו ניראה לבושות בסטייל. מה שקובע היום האם אישה לבושה בסטייל זה אופן הליבוש ולא הבגד עצמו. לפניך טיפים שיעזרו לך להתלבש בסטייל, לבחור בטרנדים שנכונים לאורח חיים שלך ולהתמקד בקניית בגדים שימושיים והולמים.

1. שימוש בצבע

להתלבש בסטייל. טיפ סטיילינג – אופן הלבוש

אחת הדרכים להתלבש בסטייל זה להוסיף מעט או הרבה צבע לארון. יחד עם זאת, לא חייבים לבחור בטוטאל לוק בבצע אדום בוהק. בלוקים ניטרליים מספיק להוסיף רק כתם צבע בודד וזה כבר ישדרג את המראה. הדגש הצבעוני יכול לבוא בצורת בגד, או לחילופין, בעזרת אקססוריז אופנה. תיק, מתפחת או נעל צבעונים יוסיפו עניין וישלימו כל לוק פשוט.

טרנדים באופנת אביב - גרביון צבעוני
טרנדים באופנה

טיפ סטיילינג לנמוכות – לוק מונוכרומטי

דרך נוספת להשתמש בצבע לטובתינו, היא ליצור מראה מונוכרומטי, קרי, בנוי מגוונים דומים. לבוש מערכת אחת כמו חליפה מייצר לוק מונוכרומטי שלא “חותך” את הגוף באמצע בדומה לחצאית וחולצה בצבעים שונים. אפקט לוק מונוכרומטי מאריך בגובה. בנוסף, הוא מייצר תחושה של מבנה גוף ארוך וצללית חטובה יותר. אגב, כאשר מדברים על לוק מונוכרומטי, לא חייבים לבחור טוטל לוק בורוד פוקסיה או ירוק דשה. אפשר לבחור בגוונים נייטרליים. צבעים כמו בז’, אפור או כחול תמיד נראים אלגנטיים ואינטלגנטיים בד בבד.

2. שימוש בהדפסים

טרנדים באופנה או להתלבש בסטייל

הדפסים תמיד מוסיפים נימה אופנתית לכל לוק הכי בסיסי. סוודר עם פסים הזרוק מעל הכתפיים יוסיף ש’יק למראה עם גינס וחולצה. בגדים עם ציור תמים, אפליקציה או כיתובים למיניהם משתלבים נהדר בכל לוק נייטרלי. הדפסים כמו פסים, משבצות מוסיפים טאץ’ מעניין. נעלים מנומרות בשילוב עם גינס וטישרט מעלים את הלוק הפשוט לרמה אופנתית אחרת. איך לשלב הדפסים בבגדים בכתבה מטה.

איך לבחור הדפסים נכונים לפי מבנה גוף?

איך ללבוש הדפס מנומר – הטרנד הלוהט לשנת 2024 בכתבה כאן

הדפס מנומר – טרנדים באופנה. איך ללבוש מנומר בסטייל?

3. אורך מיני ותחתונים

טיפ סטיילינג – טרנדים מהירים באופנה

אני מתלבטת האם להגדיר את הטרנד לאורך מיני ותחתונים כלבוש עצמאי כקצר טווח או כבלתי לביש לרוב נשות העולם. על כל פנים, אם כבר תחתונים, אז הייתי ממליצה ללכת על תחתוני שורט ולא חוטיני. יתרה מזו, לא הייתי משאירה תחתון להיות עצמאי בשטח. הייתי מוסיפה לו איזו חצאית שקופה, מוטב עם טקסטורה. המרקם של הבד תוסיף עניין ללוק ויזיז את התחתון ממרכז הבמה. רק הצללית שלו תרמוז על נוכחותו מתחת לבגד השקוף.

אגב, הטרנד לתחתונים מבצבצים מעל חגורת המכנס – עדיין רלוונטי. אם כבר יש לך מכנס או חצאית כזו, מוזמנת להמשיך לנצל את המומנטום. במידה ובא לך לשחק עם טרנד בקטנה, לא חייבת לקנות מכנס עם תחתון בילט-אין. אפשר ליצור את האפקט הזה כאשר לובשים תחתון בוקסר גבוה ומכנס בגזרה נמוכה שחושף את הגומי.

4. מרקמים וטקסטורות

טיפ סטיילינג – טרנדים באופנה ארוכי טווח

מרקמים וטקסטורות מוסיפים עניין לכל לוק. השילוב ביניהם יוצר לא פעם מראה מתוחכם ולא שיגרתי. זהו פים סטיילינג מומלץ במיוחד ליצירת לוקים מונוכרומטיים, הבנויים מגוונים של אותו הצבע. המרקמים המוצלחים לעונת החורף הם עור, פרווה מלכותית, צמר. בקיץ הטקסטורות ההולמות הן משי וכותנה, פישתן ותחרה. מרקמים מבריקים, גווני כסף וזהב, פאייטים עדיין אקטואלים. על מנת לעדן את הוייב המבריק והנוצץ של הבגד, שלבו אותו עם פריטי בייסיק בעלי מרקם שקט, כמו ג’ינס, טישרט, סריג. עוד דרך להשקיט את הוייב החגיגי של גוונים מבריקים היא לשלב פריטי ספורט מובהקים בלוק.

המרקם האופנתי ביותר לשנת 2024 זהו עור הפוך או, במילים האחרות, זאמש. הטרנד למרקם המחוספס מתכתב עם הטרנד לסגנון קאנטרי – בוקרים ומערב פרוע. ככה שלא רק מעילי זאמש יהיו באופנה, אלא גם כובעים, מגפונים ונעליים ותיקים מחומר זה. החיספוס המזוהה עם עור הפוך תמיד מוסיף עניין אופנתי.

5. בגד 1 – מספר דרכים ללבוש

להתלבש בסטייל | אופן הלבוש

כסטייליסטית, אני דוגלת בבחירת בגדים שניתן ללבוש אותם בכמה דרכים. למשל, מכופתרת אפשר ללבוש לבדה ואפשר כשכבה שניה מעל גופיה צמודה. אפשר גם לקשור את המכופתרת המשובצת על המותן ולקבל לוק אופנתי ללא מתאמץ. לאותה קטגוריה נכנס הסוודר הצבעוני הזרוק מעל כתפיים במקום הצעיף הבנאלי. אפודה מעל גופיה מייצרת מראה שכבות מתוחכם גם בקיץ. אותה אפודה אפשר ללבוש כשכבה ראשונה על הגוף ומעליה מכופתרת או ג’אקט קייצי.

6. מחשופים, חתכים, שסעים

להתלבש בסטייל | טרנדים באופנה

חתכים מיוחדים על גבי הבגד CUT-OUT למינהם כבשו את לב הפשיניסטות מכל העולם עוד בעונות הקודמות. בגדים עם חתכים או שסעים הם פריטי אופנה עצמאיים ובולטים לעין. לכן, כדאי לשלב אותם עם פריטי אופנה בייסיק, דברים ברורים ומובנים מאליהם. לדוגמא, חצאית שסעים עם טישרט אוברסייז. חולצה עם מחשוף עמוק ללא כתפיים עם ג’ינס משוחרר. תחכים במקומות שונים בבגד מקשטים אותו וחושפים את חלקי הגוף. חשבי על מקום בגופך שאת הכי אוהבת ובחרי מה בא לך לחשוף: את הרגליים, הכתפיים, גב או בטן.

7. אקססוריז אופנה

להתלבש בסטייל באמצעות אביזרי אופנה

לעיתים אין צורך לבחור בפרטי אופנה מיוחדים כדי להתלבש בסטייל. אקססוריז ואביזרי אופנה מוסיפים וייב אופנתי נחוץ. בעזרתם אפשר לתבל כל לוק. גם כאשר מעדיפים לבוש נייטרלי, אקססוריז מעניינים כמו תיק, נעליים, עגילים, שרשראות, גרביים או גרביונים, כפפות ובטח מקשפי שמש משלימים את הלוק בצורה פנטסטית. חגורת עור קלאסית או צבעונית תארגן את המראה עם מכנס, ג’ינס או שורט ברמודה. מטפחות ואביזרי שיער רלוונטיים לישראליות כל השנה. באמצעותם ניתן להוסיף כתמי צבע. צורת הקשירה של מטפחת המתכתבת עם וייב של מערב פרוע נחשבת לאופנתית וטרנדית במיוחד היום. טרנד אופנה נוסף באקססוריז מתמקד באסטטיקה של סטייל דאנדי(DANDY). לכן, באופנה גם עניבות ו, טא טא טא טאם, שלייקס!!!

טרנד מהיר – קישוטים על תיקים

טרנד לוהט לשנת 2024 – לקשט את התיק בקישוטים רבים. מחזיקי מפתחות, שרשראות, פנינים, בובות קטנות – זרמי עם הפנטזיה האישית שלך. ואם את בעניין, אז זוהי הזדמנות לעשות יופי של קסטומייזינג לתיק הקיים.

8. פרנזים

פרנזים - איך לובשים
פרנזים – איך לובשים

להתלבש בסטייל – פרנזים – טרנדים באופנה ארוכי טווח

ההיסטוריה של הפרנזים ארוכה מאוד. הפריטים הראשונים בעיטור פרנזים, בדרך כלל עשויים מעור, שימשו בעבר את השבטים המקומיים באמריקה. נציגי שבט הבכירים כגון שמאנים נהגו לקשט את בגדי החג שלהם בעזרת הפרנזים. הקצוות היו מעוטרים בצדפות וחרוזים, ובכך סיפקו ליווי מוזיקלי כלשהו במהלך הריקוד המסורתי.

טרנד לפרנזים מוכח כארוך טווח. גם כאשר הוא יוצא מהאופנה, הוא לרוב חוזר ביג טיים בעוד כשנתיים. זהו סוג של טרנד נצחי ושמיש בהמון סיטואציות. לפיכך, אם האססטיקה של פרנזים קרובה לליבך, קניית פריט עם פרנזים היא לא ביזבוז, אלא השקעה לטווח הרחוק.

על התפתחות הטרנד לפרנזים לאורך ההיסטוריה לקרוא כאן

התפתחות הטרנד לפרזים – היסטוריה של האופנה. איך ללבוש פרנזים בחיי יום יום.

9. סרטים ופפיונים

פפיונים – טרנד מהיר

בשנת 2024 מקובל לקשט עם סרטים ופפיונים את הכל! קוקו או קשת לשיער, צווארונים, שרוולים, תיקים, עגילים, מה לא? עם יש לך חולצה שנקשרת לפיפיון זה הזמן להוציא אותה מהארון. כדאי להשביץ כמה את מתמצאת בטרנדים באופנה. אגב, בגלל שהטרנד נהיה ויראלי ברשתות, נראה שהוא הולך לחלוף מהר יחסית. לכן, לא הייתי משקיעה בלקנות פריט אופנה מיוחד עם פפיונים. אלא אם כן, זו אסטטיקה שקרובה לליבך ותרצי ללבוש את הבגד גם בעוד שנה-שנתיים. דרך אגב, אפשר להכין בעצמך את הפריט הסופר אופנתי שלך עם פפיון. לדוגמא, לקשור פפיונים קטנים מסרט צבעוני\שחור\ לבן ולהדביק אותם על איזור מסויים בבגד. עבודה זו קלה לביצוע. אפשר להשתמש בדבק חם או לתפור בתפר בלתי נראה. תהליך זה נקרא מיחדוש. זו דרך מהממת להפוך בגד ישן לפריט אופנה לוהט. מה גם שמיחדוש מהווה חלק מטרנד אחר לאופנה ברת קימא. אופנה זו תומכת בצריכת אופנה מודעת ומשמרת את המשאבים הקיימים של הטבע.

בדומה לפפיונים, בשנה שעברה התחרפן עולם האופנה על טרנד לפרחים. פרחים גדולים וקטנים, מנופחים בפורמט 3D, אפליקציות פרחים, פרחים רקומים ועוד ועוד מלאו את השוק. הפרחים הופיעו על צ’וקר לצוואר, על סיכות לג’אקט, על קשתות לשיער. פריט אופנה זה עדיין נשאר רלוונטי גם לעונה הנוכחית. יותר טיפים לסטיילינג לטרנד זה כאן.

טרנדים באופנה | להתלבש בסטייל

10. עצמאות באופנה

להיות חופשיה להתלבש בסטייל משלך

כאשר אני מדברת על עצמאות, אני מתכוונת קודם כל לעצמאות של כל אחת מאיתנו לבחור את הבגדים שאנחנו אוהבות. עצמאות באופנה אומרת בין היתר להיות חופשיה מדעות של אנשים אחרים על אופן או סגנון ליבוש שלך. פעמים רבות הקרובים אלינו ביותר מסוגלים לעשות בוז הכי רגשי ופוגע. ייתכן והם משקפים בדרך זו את חוסר היכולת שלהם לבטא את עצמם דרך הבגדים. אולי אלה הם חסמים פנימיים בקבלת העצמי או הזולת. על כל פנים, מה שאמור להוביל אותך בבחירות האופנתיות שלך, זהו הטעם האישי, אינטלגנציה פנימית, הרצון להתלבש באופן זה או אחר, להיראות בסטייל ובהתאם למושגים האישיים ליופי ואסטטיקה.

מה היא עצמאות במושגים אופנתיים?

לסיכום:

טרנדים באופנה או להתלבש בסטייל – מי המנצח?

סגנון זה מודעות והבנה עצמית המוכפלות בטעם אישי. וכשיש לך אותם, את יודעת מה את רוצה ללבוש. אם את חושבת שטרם הגעת להבנה מה אופן הלבוש האידאלי שלך, מקווה שהכתבה עזרה לך להתמצאות מעט יותר בטרנדים, להבין לאן כדאי להשקיע מאמץ אופנתי ועל מה ניתן לוותר בקלות. עצת סטיילינג הכי טובה שאני יכולה לתת לכל אחת מכן היא להקשיב לתשוקות הנפש ולקבל את השינויים בגוף. להמשיך לחקור את עצמך, לחפש השראה. לחלום איזו אישה את רוצה להיות. לחשוב איך היית רוצה להיראות. להבין איך את רוצה להביע את עצמך דרך הבגדים ולהרגיש בטוחה בהם. לתכנן איך את מיישמת את המשימה – להתלבש לפי סגנון אישי, נוח, פרקטי ובלי לוותר על סטייל!

לכתבה המלאה – מאיפה לקחת השראה אופנתית לחץ כאן

טרנדים באופנה – טיפים לקניה החכמה גם בסוף עונה

טרנדים באופנה – איך להתלבש בסטייל בלי ליפור קורבן אופנה

תמונות לכתבה זו מ VOGUE ו PINTEREST

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!