התאמת צבע לשיער לפי גוון עור

התאמת צבע שיער, התאמת צבעים לפי גוון עור

מכירות את הביטוי “שחורדינית”? הכוונה לאישה שצבע שיער הטבעי שלה ככל הנראה מאוד קרוב לשחור, כאשר היא צובעת אותו לבלונד פלטינה. הביטוי ה”ל נובע, למיטב הבנתי, מתוך רושם לחוסר התאמה מובהק בין גוונים הטבעיים של צבע העור והגבות ועיניים לצבע השיער. בכתבה טיפים להתאמת צבע שיער לפי גוון עור, בהירות השיער הטבעי, קונטרסט במראה וצבע עיניים.

איך גוון צבע השיער משפיע על מראה כולו?

אנחנו מדברות הרבה על לוקים כאלה וסגנונות אחרים, אבל לא רק החליפה שיושבת בול חשובה למראה. מוטב שהרושם הכללי שאתן משאירות יהיה הרמוני ומשתלב עם הגוונים הטבעיים. גוון שיער לא מתאים יכול להרוס רושם של כל לוק הכי מהמהם שיש. היום נדבר על נושא צביעת שיער.

מדוע חשוב להתאים גוון צבע לשיער לנתונים הטבעיים?

אם אנחנו יכולים להתאים את צבע הבגדים בטכניקות שונות, אז עם שיער זה קשה יותר. השיער ממסגר את הפנים ועשוי להפוך גוון עור שלנו לרענן יותר, להבליט את צבע העיניים, להחליק את עור הפנים, או לעשות אפקט הפוך.

בתהליך סטיילינג אישי ולא פעם מציעה לנשים לשנות את גוון בשיער לחם או קר,  להבהיר או להכהות אותו. לגוון צבע השיער השפעה אף רבה על מראה כולו, במיוחד אם אתן לא רגילות להתאפר על בסיס יומי.

איך לא לטעות בבחירת צבע או גוון לשיער?

1. התאמת צבע שיער לפי גוון עור


הסוד בהתאמת צבע שיער נכון הוא למצוא צבע שיער שישלים את גוון העור. בשלב הראשון כדאי להתייחס קודם כל לגוון העור. קיימים שלושה תתי גוונים בסיסיים: כחול, צהוב ואדום. 

גוון עור כחול (אפור)

על תת גוון כחול נהוג להתאים צבעים ממשפחת החומים והאדומים. גווני שיער מומלצים: חום עז או אדום. ניתן גם לבחור גוון זהוב או מעט אפרפר עם גווני שמש (דבש)

גוון עור אדום (ורוד)

לפני הכל יש להימנע מגוונים אדומים. רצוי לבחור בגוון מפלטת החומים ולא שחור או בלונד פלטין. חום דבש או גווני קרמל יהיו בחירה טובה. הגוונים הבהירים יגרמו לעור להיראות פחות אדום.

גוון עור צהוב

כדאי להימנע מגווני בלונד או זהב אשר אוטומטית יגרמו לשיער שלך להיראות חיוור. העדיפי צבעים עמוקים ועשירים כמו מהגוני, ערמוני או שוקולד מריר. גוונים אדמדמים כמו נחושת או קינמון יעזרו לנטרל את הגוון הצהוב בעור.

טיפים להתאמת צבע שיער לפי גוון עור:

לבעלות גוון עור כהה, שזוף – חם, יתאים צבע שיער בעל גוונים זהובים, קרמל או ברונזה, בגוון כהה יותר מאשר העור שלהן.

אם אתן בעלות גוון עור בהיר – קר, גוונים כמו ערמוני, נחושת וזהובים למיניהם לא יתאימו לכן. צבעים אלו רק ידגישו את צבע עורכן הבהיר וכמו כן ידגישו אדמומיות בעור הפנים. צבעים חומים קרים, כמו שוקולד מריר, מוקה או לחילופין, צבע בלונד עז עשויים להתאים לכן.

2. טמפרטורה או גוון העור בצביעת השיער

טמפרטורה של המראה החיצוני

גוון עור בהיר קר

אם אתן בעלות גוון עור בהיר – קר, הצבעים שלא יתאימו לכן הם ערמוני, נחושת וזהובים למיניהם. צבעים אלו רק ידגישו את צבע עורכן הבהיר וכמו כן ידגישו אדמומיות בעור הפנים שלכן. צבעים חומים או צבע בלונד עז יכולים להתאים לכן. ניתן להוסיף גוונים בהירים על צבע בסיס מעט כהה יותר.

צבע עור בינוני עד כהה בגוון קר

אלה הן נשים בעלות צבע עור זית עד חום כהה עם עיניים בחום, שחור, ירוק או כחול כהה. צבעי שיער מומלצים עבורכן הם כהים ועשירים כמו צבע של קפה או שוקולד מריר. ניתן לשדרג את השיער עם גוונים בצבע נחושת או שזיף.

צבע עור בהיר בגוון חם

לבעלות עור בצבע שנהב או אפרסק עם צבע עיניים בחום ירוק, כחול או אגוז, כדאי לבחור בגוון שטני, בלונד אדמדם או חום בהיר עם גוונים זהובים.

עור בינוני עד כהה בגוון עור חם

לבעלות גוון עור כהה, שזוף או צהבהב חם, יתאים צבע שיער בעל גוונים זהובים, קרמל או ברונזה, בגוון כהה יותר מאשר העור שלכן. לבעלות עיניים בחום כהה, ירוק או ענבר יחמיא צבע שיער בשוקולד או אספרסו עמוק גם גוונים זהובים.

3. בהירות גוון השיער הטבעי

בהירות השיער הטבעית זוהי נקודת הבסיס ( ה BASE LINE ) שלך לבחירת צבע לשיער. צביעה ב 2 גוונים בכיוון בהיר או כהה יותר מהנתונים הטבעיים המקוריים שלך תיראה הרמונית ביותר. לביטוי “שחורדינית” קונוטציה שלילית מעליבה אשר נובעת, למיטב הבנתי, מתוך דיסוננס ויזואלי בין גוונים הטבעיים של צבע העור והגבות לצבע השיער. רושם זה מתרחש משום שהשיער הובהר במספר דרגות מהצבע המקורי.

טיפים להתאמת צבע שיער לפי גוון עור:

4. קונטרסט במראה הטבעי

עומק/חוזק הצבע

שיער ממסגר את פנינו. קונטרסט שלו יחסית לצבעי הפנים הטבעיות חשוב לרושם הרמוני. לא כולם ייראו טיילור סביפט גם אם יצבעו את השיער לבלונד. כמו כן, צבע שחור בשיער לא יהפוך כל אישה לקליאופטרה. בדומה לזה, צבע כתום בוהק לא יעזור לך להפוך לתפוזינה אם את בעלת עור בגוון שחום או שחור.

כאשר צבע שיער שלך שחור ואת מהבירה אותו, את בעצם מורידה מהקונטרסט הטבעי שלך. ייתכן והבהרה קלה אף תרענן ותוסיף למראה הטבעי שלך. לעומת זאת, הבהרה משמעותית עלולה להפוך את הפנים לחיוורות וחסרות מסגרת.

כאשר את בהירת שיער והוא הופך לכהה, זה מעלה את הקונטרסט במראה הפנים יחסית לקונטרסט הטבעי שלך. גוון שיער כהה מוסיף קונטרסט לגוון עור הטבעי שלך. אם את בעלת עור בהיר או חיוור, הקונטרס יבליט את החיוורון, את העיגולים השחורים מתחת לעיניים ובאופן כללי, יצירך שימוש באיפור משמעותי יותר על מנת להיראות טוב בגוון השיער החדש.

בדוגמאות מטה חלוקה לפי קונטרסט(ניגודיות) להתאמת צבע שיער לפי גוון עור

5. צבע שיער הולם לפי צבע העיניים

צבע העין משחק תפקיד חיוני בבחירת גוון ההלום בשיער. בעלות עיניים אפורות או כחולות ועור לבן נראות טוב מאוד עם חום אפר, פלטינה או אפר בלונדיני. לעומת זאת, נשים עם עיניים ירוקות או כהות חומות וגווני עור חמים פשוט נראות מקסים בגווני נחושת וזהב. העיניים החומות הבהירות תואמות את השיער בצבע חום כהה ושחור. בעיקרון, הכלל חל כאן: גווני הפנים הקרים מתאימים לצבעי שיער קרים ולהיפך – לגווני הפנים החמים המתאימים לצבעי השיער החמים.

המלצות לצבע שיער הן בונוס נחמד שמקבלות לקוחותיי במסגרת שירות “ייעוץ סטיילינג אישי”. המראה או הלוק שלנו מורכב לא רק מהבגדים או השילוב ביניהם. אלא בדומה לפאזל, שכל החלקים הכרחיים בו, חשובים צבע השיער, צורת הצביעה שלו, תספורת, לפעמים, איפור, ציפורניים ומרכיבי טיפוח אחרים.

ובכן, אני מזמינה בזאת את כל מי שעדיין מפקפקת, אך התדמית החיצונית חשובה לה, להתייעצות. לא יישארו לך ספקות גם לגבי גוון השיער וגם לגבי התאמת צבעים בבגדים לעתיד.

לסרטון עם רעיונות לסטיילינג סריג כתום 1 – 5 לוקים ושילובי צבעים שונים – כאן

לכתבה נוספת על שילובי הצבעים – מה מתאים לצבע הסגול כאן

התאמת צבעים
התאמת צבעים

לכתבה המלאה: מאפיפיור ועד עובד ניקיון, או איך ללבוש צבע לבן

גוונים של לבן מינימליזם
גוונים של לבן מינימליזם

התמונות נלקחו מאתר VOGUE & PINTEREST

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!