שילובי צבעים

שילובי צבעים – כתום על הפרק

שילובי צבעים עם צבע כתום

הצבע הכתום משדר חום, עליזות, דומיננטיות, אומץ, מרץ, קופצנות חברתיות ואינטימיות. כתום הינו שילוב של אדום וצהוב ומייצג לרוב את צבע השלכת וצבע השקיעה, צבע שמעורר חיוניות וזוהר. הצבע הכתום יכול להיות “צעקני” ולהופיע בגירסת “מרקר”. גוון כתום כזה יתאים במיוחד לנשים בעלות קונטרס גבוה, כמו הסלברטאית קים קרדשיין או שחקנית קולנוע אודרי טוטו.

על מנת להבין איך עובדים הצבעים, איך לשלב ביניהם בקלות, בואו נבחן את תכונות הצבע הכתום, נכיר ביופיו ונהנה מיתרונותיו.

כתום האם זה צבע קר או חם?

כתום זהו הצבע היחיד שאינו קיים בגרסתו הקרה כיוון שיש בתוך הכתום המון פיגמנט צהוב. לפיכך כתום הוא תמיד צבע חם.

למי מתאים צבע הכתום?

אם גוונים חמים פחות הולמים אותכן שלבו את הכתום שלכן עם צבע אחר אשר מראש מתאים לכן, לדוגמא, סגולים וכחולים בגוונים קרים או עם צבעים אכרומטיים(חסרי פיגמנט צבע), כמו אפור, לבן או שחור.

גוון כתום בשם “תפוז דם” ידוע בשל תכונת קסם שלו להתאים כמעט לכל גוון עור, בהיר וכהה, אפרפר וצהבהב. מדוע זה קורה? בגוון תפוז דם מסתתר המון פיגמנט אדום קר שמקורו בצבע הכחול. לפיכך, גוון מהמם של תפוזי דם קומפלימנטרי לנשים רבות בעלות יופי או COLORTYPE שונים.

שילובי צבעים על פי חוק צבים דומים או אנלוגיים

התאמת שניים או שלושה גוונים סמוכים על גלגל הצבעים נקראת התאמת צבעים אנלוגית. שילובי צבעים על פי עקרון צבעים דומים מזמין להוסיף לכתום גוונים ורוד, אדום וצהוב. .

שילובי צבעים דומים
שילוב צבעים דומים

שילובי צבעים על פי חוק צבעים משלימים או מנוגדים

אם אתן אוהבות קונטרסט גבוה, תתאימו לכתום גם צבעים משלימים, כמו סגול, בורדו, כחול וירוק. כחול וכתום או סגול וכתום – צבעים משלימים. וכמושרומז השם, הם יעבדו הכי טוב ביחד. אלה בדיוק הצבעים המנוגדים זה לזה על גלגל הצבעים. זה נראה נועז, אבל התוצאה תהיה מושלמת.

חוקים לשילובי הצבעים
שילובי צבעים עם הכתום

שילובים עם כתום על פי חוק טריאדה (שלושה צבעים)

השילוב של גוונים שונים של צבעים הנמצאים במרחק שווה אחד מהשני על גלגל הצבעים נקרא “טריאדה”. זה נראה נהדר ביחד, לחלקינו מרגיש “TO MUCH”. להתנסות בבטחה בשילובי טריאדה כאשר בוחרים בגוונים ה”רגועים” של צבעים אלה. כדי לשדרג את המראה בשלושה צבעים יחד, אפשר לבחור בצבע השלישי רק באקססוריז או בנעליים . מחד גיסא, זה יתן לכן ביטחון שלא הגזמתן עם הצבעים ולא הגעתן לבושות כמו בקרקס סין. מאידך, זה יראה לסובבים שאתן מתמצאות באופנה וכמו כן, יש לכן חוש נהדר לשילובי הצבעים.

שילובי צבעים
שילובי צבעים עם הכתום
שילובי צבעים עם הכתום

מראה מונוכרומטי עם צבע הכתום

שילוב עדין במיוחד נוצר מחיבור הכתום לגוון כאמל (קרמל). שילוב זה עונה להגדרה = לוק מונוכרומטי. אם נערבב את הכתום בהרבה צבע לבן יתקבל בסוף גוון ניוד. לוק מונוכרומטי, קרי בנוי מגוונים שונים של אותו צבע, נותן להאריך אותנו בגובה. בכך מראה מונוכרומטי עוזר לנו להיראות גבוהות יותר.

שילובי צבעים עם הכתום

טיפ סטיילינג

נעליים או מגפונים בגוונים בז’, ניוד או לבן “ירימו” אותנו על פני האדמה מבחינה ויזואלית. טריק זה יגרום לכן להירואת גבוהות יותר ויעניקו למראה כולו קלילות ואורך.

כתום + צבע אכרומטי

כתום ושחור – שילוב זה מייצר אווירה דרמטית בלוק בזכות הקונטרסט הגבוה בין שני הצבעים. הדפסים גרפיים נראים מרשימים במיוחד בווריאציה כתום-שחור. כמו כן, צבעים אכרומטיים כמו לבן ואפור עשויים להיות מין רקע ראוי לכוכב הכתום של הארון שלכן.

שילובי תבעים עם כתום

לסרטון עם רעיונות לסטיילינג סריג כתום 1 – 5 לוקים ושילובי צבעים שונים – כאן

לכתבה נוספת על שילובי הצבעים – מה מתאים לצבע הסגול כאן

התאמת צבעים
התאמת צבעים

לכתבה המלאה: מאפיפיור ועד עובד ניקיון, או איך ללבוש צבע לבן

גוונים של לבן מינימליזם
גוונים של לבן מינימליזם

התמונות נלקחו מאתר VOGUE & PINTEREST

בואו נדבר על סטייל

תהיו בקשר! אשמח לעזור בכל שאלה על סטיילינג!